Katalog produktów

Czujniki przydatne w każdym domu

Data dodania: 18 gru 2018

Lanberg: czujniki do domowego użytku

Pięć modeli czujników trafiło do oferty marki Lanberg. Część z nich, jak model SR-104 ostrzegający przed zalaniem pomieszczenia może uratować mienie od zniszczenia. Inne, jak wykrywający czad sensor Lanberg SR-1005, może uratować znacznie więcej.

Czujniki Lanberg SR-1001 i SR-1002 służą do wczesnej detekcji dymu. Producent zapewnia, że sensor obu urządzeń będzie działał nieprzerwanie przez 8 lat. W chwili wykrycia dymu w powietrzu niepozorne czujniki Lanberga podniosą alarm. Sygnał dźwiękowy, który emitują osiąga 85 dB. To natężenie dźwięku jak w samochodowym klaksonie. Urządzenie posiada, poza zasilaniem z sieci elektrycznej, także własne baterie. Gdy bateria będzie bliska rozładowaniu, czujnik sam przypomni o konieczności wymiany. Model SR-1002 jest wyposażony również w funkcję Hush, której zadaniem jest umożliwienie wyciszenia alarmu kiedy ten uruchomi się przez przypadek lub z błahego powodu ( przecież każdemu zdarzyło się kiedyś coś przypalić w kuchni, prawda? ) Wykryje gaz zanim zrobi to nasz nos

Większość gospodarstw domowych w Polsce korzysta z instalacji gazowych. I chociaż jest to dość tanie i niezawodne paliwo, to może być dość niebezpieczne, ze względu na swoją lotną formę. Czujnik Lanberg SR-1003 pozwala na szybkie wykrycie gazu, a w razie detekcji uruchomi alarm.

Z czadem nie ma żartów

Czad (tlenek węgla, CO) jest niewidoczny i bezwonny. Nie wykryty w porę może najpierw pozbawić przytomności, a następnie przyczynić się do śmierci ludzi i zwierząt. Ponieważ w Polsce nadal popularne są piece węglowe, detektory czadu, takie jak Lanberg SR-1005, powinny być powszechnym wyposażeniem domów. Prosta obsługa i głośny sygnał alarmowy, uruchamiany jeśli w powietrzu pojawi się czad, to tylko część zalet nowego detektora marki Lanberg. Producent zastosował wysokiej jakości czujnik, pozwalający na skuteczną pracę przez 7 lat. Podobnie jak czujniki dymu Lanberg, także i ten model posiada własne zasilanie bateryjne i poinformuje gdy trzeba będzie wymienić baterię.

By nie zalać sąsiada

Lanberg SR-1004 to nowoczesny czujnik zalania. W każdym domu jest kilka potencjalnych źródeł zalania, jak pralka czy zmywarka. Umieszczony na podłodze błyskawicznie poinformuje o wycieku, a tym samym pozwoli na zminimalizowanie strat. Wystarczy, że woda zetknie się z czujnikiem, a urządzenie natychmiast uruchomi alarm. SR-1004 posiada zasilanie bateryjne. Może pracować w szerokim zakresie temperatur, co pozwala na umieszczenie urządzenia tuż obok pracującej pralki czy bojlera.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej

OK