Katalog produktów

LANBERG ROZSZERZA PORTFOLIO O SERIĘ ROUTERÓW WI-FI

Data dodania: 28 wrz 2018

Marka Lanberg od momentu pojawienia się na rynku, jest kojarzona przede wszystkim z szerokim asortymentem szaf serwerowych oraz akcesoriów do nich. Portfolio producenta jest jednak znacznie większe a od teraz powiększyło się o nową, istotną kategorię, jaką są routery Wi-Fi. Producent chce tym ruchem zaznaczyć, że specjalizacja w rozwiązaniach sieci pasywnej, była jedynie wstępem do rozszerzenia oferty i bardziej kompleksowej obsługi segmentu sieciowego.

Do oferty trafiły od razu trzy modele routerów, dopasowane do aktualnych standardów i segmentacji cenowej na rynku tych urządzeń. Dostępne są modele w standardzie N300, AC1200 oraz AC1750, wszystkie charakteryzują się wsteczną kompatybilnością z poprzednimi standardami. Jak zapewnia producent, urządzenia powstały po konsultacjach z operatorami internetowymi (ISP) i z myślą o nich zostały zaprojektowane, tak, aby ich użytkowanie przez klienta końcowego było intuicyjne i zgodne ze standardami operatorów.

Główne zalety, o jakich Lanberg wspomina przy okazji premiery routerów to wykorzystywanie najnowszych standardów prędkości (modele AC), rozwiązania zwiększające stabilność i bezpieczeństwo sieci (Beamforming, MIMO, czy też dwupasmowa transmisja), prostota i intuicyjność konfiguracji urządzeń, oprogramowanie w języku polskim oraz produkcja urządzeń na Tajwanie zgodnie ze standardem ISO, który ma gwarantować maksymalną powtarzalność produkowanych routerów.

 

TWORZONE Z MYŚLĄ O ISP

Seria routerów Lanberg została zaprojektowana z myślą o oczekiwaniach nie tylko użytkownika domowego, ale przede wszystkim dla operatorów internetowych czyli ISP. Sercem routerów jest oprogramowanie, które było tworzone i testowane przy współpracy z polskimi operatorami internetowymi, tak, aby odpowiadać ich potrzebom. Oprogramowanie ma umożliwiać między innymi dwupoziomowy dostęp do funkcji w nim zaszytych (producent deklaruje wprowadzenie tej funkcjonalności do końca października). Pełen dostęp dla administratora i ograniczony dla użytkownika, z założeniem, że to administrator ustala, co użytkownik może zmienić. Producent nie zapomniał również o operatorach wykorzystujących technologię VLAN, która wykorzystywana jest miedzy innymi przy IP-TV. Routery wspierają również protokół TR-069, a producent oferuje klientom (ISP) pomoc we wdrożeniu provisioningu opartego o ten właśnie protokół.

ALE INTUICYJNE I PROSTE W OBSŁUDZE

Współpraca z ISP to jedna strona medalu. Drugą, równie istotną, jest dostarczenie urządzenia do użytkownika końcowego. I to takiego, które nie będzie wymagać ani wiedzy specjalistycznej ani wiele czasu do tego, aby działać zgodnie z oczekiwaniami. Dlatego oprogramowanie i wszelkie możliwe instrukcje są przygotowane w języku polskim, z myślą o użytkowniku domowym. Oprogramowanie jest intuicyjne i nie wymaga skomplikowanych działań przy konfiguracji routera.

PRODUKCJA NA TAJWANIE

Ważnym aspektem, jaki podkreśla Lanberg, jest produkcja routerów na Tajwanie w oparciu o normy ISO, która ma zagwarantować maksymalną powtarzalność i zgodność produktów z normami. Producent w ten sposób chce wyeliminować, przypadki znane z chińskich fabryk, kiedy to poszczególne partie routerów różniły się od siebie, powodując problemy z użytkowaniem. Połączenie polskiej koncepcji i tajwańskiej dokładności w produkcji, gwarantuje produkty powtarzalne i jak najbardziej funkcjonalne.

SZYBKI INTERNET I STABILNA SIEĆ POD KONTROLĄ

Lanberg zadbał, aby każdy z routerów swoją funkcjonalnością gwarantował to, czego oczekuje od niego użytkownik domowy. Szybki i stabilny internet z prostą konfiguracją i możliwościami zarządzania. Routery działają w nowoczesnych standardach N300 oraz AC1200 i AC1750 (w zależności od modelu) – gwarantuje to bardzo szybki i stabilny transfer, który w przypadku modelu AC1200 i AC1750 odbywa się dwupasmowo, gwarantując stabilną sieć nawet w przypadku jednoczesnego korzystania z dużej ilości urządzeń. Ponadto routery posiadają kilka innych ciekawych rozwiązań:

•  BEAMFORMING - Technologia Beamformingu pozwala na ukierunkowaną transmisję Wi-Fi, które tworzy wiązki danych nakierowane ściśle na urządzenia je odbierające.

TECHNOLOGIA MU-MIMO - Zastosowanie dwóch/czterech anten odbiorczo-nadawczych pozwala na zwiększenie przepustowości sieci, zwiększa jej odporność na zaniki transmisji oraz rozszerza obejmowany jej zasięgiem obszar. Dzięki technologii MIMO nasza sieć będzie bardziej stabilna.

AUTOMATYCZNE PRZEŁĄCZANIE SZEROKOŚCI PASMA - Funkcja ta, to inteligentne rozwiązanie zwiększające precyzję transmisji. Gdy w pobliżu routera istnieje wiele innych sieci Wi-Fi, mogą się one wzajemnie zakłócać. Router wykrywa taką sytuację i automatycznie zmienia częstotliwość z 40 MHz na 20 MHz, zapewniając najwyższą jakość usług.

INTUICYJNE MENU (PL) - proste w obsłudze, intuicyjne i przejrzyste menu w języku polskim. Zakres konfiguracji routera pozwala między innymi na ustalanie harmonogramu sieci bezprzewodowych oraz kontrolę rodzicielską poprzez ustalanie czasu dostępu do Wi-Fi.

 

Konfiguracja zawiera także wiele innych opcji pozwalających na dostosowanie filtrowania dostępu według preferencji użytkownika.

MOŻLIWOŚĆ IZOLACJI KLIENTÓW SIECI - Router umożliwia izolację klientów w sieci Wi-Fi. Funkcja ta szczególnie przydaje się przy tworzeniu sieci z funkcją gościa.

ROZBUDOWANA FUNKCJA GOŚCIA - Funkcja gościa, została rozbudowana o dodatkowe możliwości. Teraz użytkownik może stworzyć aż cztery różne, dodatkowe sieci bezprzewodowe. Każda z nich posiadać będzie niezależny od innych VLAN, co umożliwi podłączenie np. dekodera telewizyjnego po sieci Wi-Fi. Kiedy dodamy do tego standardową opcję tworzenia sieci przewodowych VLAN na każdym z portów LAN – podwajamy swoje możliwości w tym zakresie.

WPS 2.0 - Dzięki przyciskowi WPS użytkownik zyskuje możliwość szybkiego połączenia urządzenia z routerem, z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa sieci. Teraz nie trzeba już konfigurować każdego urządzenia i wpisywać skomplikowanych haseł, aby połączyć je z routerem. Wystarczą dwa kliknięcia, krótki pin i gotowe!

SPRZĘTOWY NAT - W porównaniu do rozwiązań programowych Sprzętowy Nat sprawia, że przepustowość routera jest zauważalnie zwiększona. Dzięki temu rozwiązaniu oszczędzasz czas, szczególnie przy pobieraniu dużych plików.

 

ELASTYCZNOŚĆ I UNIWERSALNOŚĆ URZĄDZEŃ

Każdy z routerów oferowanych przez Lanberg posiada 5 trybów działania, co zwiększa uniwersalnych charakter tych urządzeń.  Oprócz trybu klasycznego routera, można je wykorzystać, jako reapeater zwiększający zasięg sygnału lub jako punkt dostępu (AP). Dostępne są również tryb Klient oraz WISP, czyli odbieranie internetu od dostawcy drogą radiową, zamiast klasycznego Ethernet. Ostatnie rozwiązanie zyskuje coraz większe grono zwolenników.

ROZWÓJ I PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ

Lanberg deklaruje, że trzy modele routerów to dopiero początek rozwoju tej kategorii. W kolejnym roku producent deklaruje wprowadzenie między innymi modeli z wykorzystaniem USB 2.0/3.0 oraz pracę nad oprogramowaniem umożliwiającym wsparcie load ballance oraz zajęcie się tematem modemów LTE. Routery to nie jedyna nowa kategoria w portfolio marki Lanberg, w najbliższym czasie można się spodziewać znacznego poszerzenia oferowanych przez nich produktów.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej

OK