Katalog produktów

ROUTERY LANBERG – PROJEKTOWANE Z MYŚLĄ O ISP

Data dodania: 28 gru 2018

ROUTERY LANBERG – PROJEKTOWANE Z MYŚLĄ O ISP

Lanberg tworząc oprogramowanie do swoich routerów, położył nacisk na współpracę z dystrybutorem na terenie Polski, wdrażając jego uwagi oraz sugestie zdobyte podczas ponad 10-letniej współpracy z ISP. Pełne zaangażowanie obu stron pozwoliło na stworzenie solidnej podstawy w postaci pierwszego firmware, które jest szczególnie dobrze przystosowane do potrzeb użytkownika końcowego, który otrzymuje prostotę obsługi i wysoką intuicyjność interfejsu graficznego.

Jednocześnie oprogramowanie zostało napisane w sposób umożliwiający jego rozwijanie pod kątem potrzeb oraz wymagań operatorów internetowych. Oprogramowanie jest na bieżąco rozwijane przy udziale Polskich firm oraz operatorów internetowych.

Jedną z ważniejszych potrzeb operatorów internetowych odzwierciedlającą potrzeby rynku i użytkowników na rynku jest funkcjonalność IPTV – obecnie zaimplementowana w routerach Lanberg.

Każdy z nich natywnie wspiera obsługę strumienia multicastowego. Co więcej, producent poszedł o krok dalej i udostępnił możliwość przypisywania VLANów nie tylko na poszczególne porty LAN, ale również na konkretne sieci Wi-Fi (w tym te, utworzone, jako wirtualne punkty dostępu). Dzięki temu rozwiązaniu ISP mogą stworzyć specjalną, odseparowaną sieć bezprzewodową, która będzie zabezpieczona odrębnym hasłem i tylko poprzez nią będzie wysyłany strumień multicastowy. Tego typu rozwiązanie pozwala na podłączenie bezprzewodowego dekodera telewizyjnego, który poprzez Wi-Fi będzie wyświetlał na telewizorze telewizję, która często jest oferowana w pakietach TV u operatorów internetowych.

Najważniejszą funkcją wyróżniającą routery Lanberg jest gotowość tych urządzeń na aktualizację wprowadzającą rozszerzony, dwupoziomowy panel logowania. Rozwiązanie to jest poszukiwane przez spore grono operatorów internetowych, którzy szukają większej ilości zabezpieczeń. Producent wychodząc naprzeciw oczekiwaniom operatorów, jako jeden z nielicznych, wprowadzi dla ISP możliwość ograniczania dostępu użytkownikowi do wybranych treści i funkcji urządzenia. Taki firmware zostanie wprowadzony w pierwszej połowie 2019 roku.

Dwupoziomowy panel wynosi administratora na nowy poziom kontroli nad routerami Lanberg. Dzięki aktualizacji oprogramowania będzie mógł on na specjalnie przygotowanej, łatwej i intuicyjnej stronie konfiguracyjnej nadać odpowiednie uprawnienia dla użytkownika. Dla każdej strony, podstrony i okienka modalnego w formie rozwijalnego drzewka będzie można wybrać z rozwijanej listy, które z nich może być oddane do edycji, tylko do odczytu, a które elementy mają być ukryte.

Wprowadzone dodatkowo zabezpieczenia od strony routera nie pozwolą na ominięcie blokad czy zmianę ustawień, nawet przy próbach ingerencji użytkownika w interfejs graficzny np. odkrywając przycisk do zapisu ustawień lub wywołując bezpośrednio adres (pod) strony czy okienka modalnego, które zostały oznaczone, jako ukryte dla użytkownika.

Marka Lanberg jest otwarta na każdą sugestię operatorów internetowych, dzięki czemu może stale dostarczać na bieżąco aktualizowane rozwiązania „szyte na miarę”. Ograniczeniem ISP pozostaje tylko wyobraźnia i techniczne możliwości chipsetu.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej

OK