Katalog produktów

O firmie

IMPAKT S.A.

Jesteśmy jedną z czołowych polskich firm zajmujących się dystrybucją w segmencie akcesoriów i podzespołów komputerowych, akcesoriów dla graczy, rozwiązań sieciowych oraz szeroko pojętej elektroniki użytkowej. Naszą Grupę Kapitałową cechuje przede wszystkim dynamika rozwoju, dążenie do innowacyjnych i nieszablonowych rozwiązań oraz kreowanie wysokich standardów jakości usług, które oferujemy.

 

HISTORIA

Nasza geneza sięga roku 1997, kiedy Impakt był małą firmą prywatną. W naszej dwudziestoletniej już historii pokonaliśmy wiele etapów rozwoju, począwszy od roku 2002, kiedy to Impakt zmienił formę prawną przekształcając się w Impakt Sp. z o.o. aż do obecnej formy i uzyskania statusu Spółki Akcyjnej w 2016 roku.

Profil naszej działalności ulegał przeobrażeniom wraz ze zmianami obecnymi na rynku. Początkowo naszym głównym profilem działalności była dystrybucja programów użytkowych, edukacyjnych i gier komputerowych. Wraz z rozwojem firmy i rozszerzaniem się sieci dystrybucji, wprowadziliśmy nowy asortyment w postaci akcesoriów komputerowych i nośników danych. Jednocześnie stale wydłużała się lista dostawców, którzy podpisywali z nami umowy dystrybucyjne.

Stałe reagowanie na zmiany rynkowe pomogło nam rozszerzać zarówno profil działalności, jak również zasięg i liczbę Kontrahentów. Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej zaczęliśmy importować produkty znanych światowych producentów oraz uzyskaliśmy status dystrybutora kilku dużych korporacji międzynarodowych.

Kolejnym ważnym krokiem w rozwoju firmy stało się wprowadzenie oraz ciągłe rozwijanie internetowego systemu obsługi klienta eTrade. Dziś naszymi Klientami są nie tylko setki firm komputerowych i elektronicznych w całej Polsce, ale także czołowi krajowi dystrybutorzy sprzętu komputerowego. Ponadto Impakt swoimi usługami obejmuje Klientów i odbiorców na terenie niemal całej Europy i wciąż zdobywa nowe rynki.

Wraz z rozwojem naszych usług i zasięgu, stale wzrasta liczba zatrudnionych w firmie osób, powstają nowe działy (VPM, Retail, Export), a od roku 2015 firma mieści się w nowoczesnym budynku biurowym połączonym z dynamicznie rozwijanym centrum magazynowo-logistycznym.

 

PROFIL

Obecnie głównym profilem naszej aktywności jest działalność dystrybucyjna na szeroko rozumianym rynku IT w segmencie urządzeń peryferyjnych, akcesoriów i podzespołów komputerowych, a także akcesoriów dla graczy, rozwiązań sieciowych i elektroniki użytkowej.

Zaopatrujemy zarówno kanał tradycyjny reprezentowany przez setki małych sklepów specjalistycznych czy też resellerów, jak również sklepy internetowe, sieci supermarketów, sieci sklepów specjalistycznych oraz największe hurtownie. Ciągły rozwój i poszerzanie oferty o kolejnych producentów sprawia, że nasz profil ulega systematycznemu rozwojowi.

Dziś większość naszej działalności skupia się w kilku obszarach:

GAMING

Rynek gamingu i e-sportu, obejmujący wszelkiego typu akcesoria i peryferia, takie jak myszy, klawiatury, konsole, podkładki czy gamepady oraz same gry, bardzo dynamicznie się rozwija, zarówno w Polsce jak i w skali globalnej. Odpowiadamy na rosnące potrzeby w tym segmencie praktycznie od początku naszej działalności i jesteśmy obecnie czołowym dostawcą akcesoriów gamingowych w Polsce i dystrybutorem globalnych marek gamingowych takich jak:
Genesis, SteelSeries, Zalman, CM Storm, Cooler Master, Roccat, Thrustmaster i innych.

 

ROZWIĄZANIA PROFESJONALNE

Nasza spółka dynamicznie rozwija swoją ofertę w segmencie rozwiązań profesjonalnych, tworząc możliwie jak najbardziej kompleksową ofertę rozwiązań sieciowych, zarówno dla użytkownika domowego, jak również małych i średnich firm lub serwerowni.

W segmencie sieciowym Impakt S.A. jest, między innymi, największym na terenie UE dystrybutorem marki Netis oraz wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Power Walker, Lanberg, Gembird, Equip, Level1 oraz Delock w Polsce. Od niedawna portfolio Impaktu wzbogaciło się również o zaawansowane rozwiązania marki Asustor. Oprócz dystrybucji i obsługi posprzedażowej, nasz dział Rozwiązań Profesjonalnych, prowadzi liczne szkolenia handlowe oraz techniczne, z zakresu zasilania awaryjnego PowerWalker, serwerów plików NAS Asustor, sieci aktywnych Netis oraz pasywnych Lanberg.

Bogata oferta modeli serwerowych zasilaczy awaryjnych Power Walker w połączeniu z coraz szerszym wyborem szaf i narzędzi sieciowych Lanberg oraz sprzętem sieciowym marki Netis i serwerami NAS od Asustor, stanowi kompleksowe rozwiązanie dla małych i średnich serwerowni. W portfolio Impaktu znajdziemy również okablowanie strukturalne marki Gembird i Lanberg, urządzenia zabezpieczające Armac oraz specjalistyczne adaptery i kontrolery marki Delock.

Jesteśmy też otwarci na współpracę z projektantami czy instalatorami, w zakresie doboru produktów odpowiednich pod inwestycje.

 

ELEKTRONIKA UŻYTKOWA

Impakt S.A. poświęca też dużo uwagi dostarczaniu rozwiązań i produktów potrzebnych do codziennego użytkowania. W tym segmencie w naszej dystrybucji można znaleźć rozwiązania producentów takich jak Verbatim, Sony, Intenso, DOD, Delock czy Natec. Oferta obejmuje szeroką gamę produktów od małej elektroniki (pendrive, czytniki, huby, power banki), poprzez kamery samochodowe marki DOD aż po filamenty do drukarek 3D.

 

OKABLOWANIE

Nasza oferta odznacza się również, niewyobrażalną wręcz ilością rodzajów kabli. Od prostych kabli USB czy stereo, poprzez rozwiązania takie jak UTP, kable transmisyjne, aż po SATA, SFTP czy różnego typu rozdzielacze i adaptery. 

 

MISJA

Najważniejszym celem jest dla nas zagwarantowanie Klientom obsługi na jak najwyższym poziomie, zaspokajanie zarówno ich potrzeb, jak i potrzeb ich Klientów zarówno w zakresie jakości i wyboru asortymentu, jak również budowanie partnerskich relacji na linii Impakt – Partner Handlowy.

Naszą ambicją jest stworzenie firmy, która na przekór warunkom zewnętrznym jest sprawna, uczciwa i stabilna oraz podlega ciągłemu rozwojowi. Ważna jest dla nas elastyczność działań i rozwiązań kreowanych tak, aby spełniać oczekiwania każdego odbiorcy. Naszym kapitałem są ludzie – młodzi i ambitni, którzy z zaangażowaniem tworzą pozytywny wizerunek firmy, a ponadto dbają o kompetencje i profesjonalizm w pracy.

 

MOTTO

Idziemy w tym samym kierunku” – uważamy naszych Klientów za profesjonalistów potrafiących wybrać to, co dla nich najlepsze. My też tacy jesteśmy, więc podążamy wspólnie do wytyczonych celów. Stosunki partnerskie z każdym, nawet najmniejszym, kontrahentem są tym, do czego dążymy.

 

OFERTA

Naszym parterom oferujemy kompleksowy zakres usług oraz profesjonalną obsługę obejmującą:

 • Szeroki asortyment dostępnych towarów
 • Stale powiększany wybór producentów - zobacz aktualną listę producentów
 • Atrakcyjne ceny
 • Partnerskie stosunki
 • Kredyt kupiecki
 • Dużą elastyczność w realizowaniu usług
 • Internetowy system obsługi klienta eTrade
 • Wsparcie marketingowe
 • Promocje i systemy rabatowe
 • Serwis posprzedażowy
 • Stale rozwijane usługi w zakresie logistyki

 

Od każdego z partnerów oczekujemy jedynie otwartości i profesjonalizmu wyrażonego poprzez terminowe wywiązywanie się z zaciągniętych zobowiązań finansowych.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej

OK